zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nechte ho doma! Soutěž pro odvážné řidiče

17.09.2008
Obecné
Nechte ho doma! Soutěž pro odvážné řidiče

Chcete něco udělat pro své zdraví i pro zlepšení ovzduší a ochranu klimatu? Nechte své auto na týden doma! Připojte se k celonárodní soutěži a zkuste omezit používání svého auta na minimum. Projekt Nechte ho doma získal druhou cenu v soutěži CO2 vy na to?, kterou vyhlásili Nadace Partnerství a British Council v únoru 2008. Autorka Renata Vail tímto obdržela finanční prostředky na realizaci pilotního ročníku.

Soutěžit mohou jednotlivci i týmy -  například zaměstnanci jedné organizace či firmy. „Cílem soutěžících bude v období od 22. do 28. září co nejméně používat osobní auto a co nejvíce se pohybovat pěšky, na kole, MHD či jinými způsoby dopravy šetrnými k životnímu prostředí. Je to soutěž pro všechny, kteří se nebojí nechat své auto doma,“ uvedla autorka projektu Renata Vail.

Po celé soutěžní období si každý účastník povede svůj Deník cest, do kterého bude zaznamenávat všechny cesty, které během celého týdne podnikl. Snahou každého soutěžícího bude nahradit co nejvíce cestování autem za jiné možnosti dopravy. Ke konci soutěže pak každý obdrží krátký dotazník ohledně průběhu a svých zkušenostech.

Vítězové obdrží  certifikáty a drobné ceny, všichni soutěžící pak velkou zkušenost a dobrý pocit, že udělali něco pro své zdraví. Zábavným způsobem se navíc budou osobně podílet na zmírnění emisí CO2. A také zahájení soutěže v Týdnu mobility rozhodně není náhoda,“ řekla Renata Vail a dodala, že více informací o soutěži se zájemci dozví na www.nechtehodoma.cz

Soutěž Nechte ho doma byla inspirována podobnou akcí, na jejíž přípravě a vyhodnocení se autorka podílela při svém působení v americké konzultační firmě Madison Environmental Group ve Wisconsinu. Autorkou a koordinátorkou soutěže je Renata Vail, M.A. Vystudovala interpersonální komunikaci a public relations v USA, věnuje se dlouhodobě otázkám udržitelného životního stylu a metodice aplikovaného výzkumu.

 

kontakt:             Renata Vail, mob: 777 642 587, e-mail: renatavail@yahoo.com
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí