zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Holešovští Romové si stěžují u vlády na město, radnice jim nechce odvézt zadarmo odpadky

23.09.2008
Odpady
Holešovští Romové si stěžují u vlády na město, radnice jim nechce odvézt zadarmo odpadky

HOLEŠOV - Úřad vlády obdržel od nevládní organizace Argo stížnost na město Holešov, pracovníkům této společnosti se nelíbí, že město nechce zaplatit kontejner na odvoz odpadů romským rodinám ze Školní ulice. Starosta města Zdeněk Janalík (ODS) agentuře Mediafax řekl, že stížnost vidí jako bezdůvodnou.

Ve Školní ulici žijí převážně Romové a ti po městu žádají, aby kontejner odvezlo město na své náklady. "Zásadně nesouhlasím s tím, aby město platilo tuto službu úzké skupině lidí na úkor ostatních obyvatel Holešova. Podobně jako všichni ostatní mohou i občané Školní ulice využívat popelnice a větší kusy jako jsou například pohovky či křesla pak mohou za úplatu odevzdat ve sběrném dvoře," uvedl k problému Janalík. Město podle něj nebude neustále dávat úzké skupině obyvatel nějaká privilegia údajně proto, že jsou jiní. "Podle mě jsou to stejní lidé jako všichni ostatní, a proto si musí jako každý jiný občan tuto službu zaplatit," dodal Janalík.

Starosta už na toto téma absolvoval jednání, a to i za účasti představitele vládní agentury na začleňování Romů. Vládní organizace dala městu Holešov za pravdu, Romům tak nezbývá než kontejner zaplatit. V opačném případě z ulice zmizí a obyvatelé Školní ulice si budou muset poradit jinak.

http://zlin.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí