zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

BMW jde na ekology se řadou 7

27.09.2008
Obecné
BMW jde na ekology se řadou 7

Mnichovská automobilka nehodlá nic ponechat náhodě. Byť zatím hybridní pohon nepatřil mezi její favority při hledání motorů budoucnosti, do Paříže přiveze verzi ActiveHybrid své nové luxusní řady 7.

BMW na rozdíl od Mercedesu nehodlá prezentovat hotový model. ActiveHybrid je zatím pouhým konceptem, který by se měl na trhu objevit na počátku roku 2010, přinejlepším koncem příštího roku.

Koncept řady 7 se představí na autosalonu v Paříži.Základ pohonné jednotky tvoří benzinový vidlicový osmiválec o objemu 4,4 litru z BMW 750i o maximálním výkonu 412 koní a točivém momentu 600 newtonmetrů, kterému pomáhá elektromotor o výkonu 20 koní a točivém momentu 210 newtonmetrů. Spolu s nimi se v autě objeví rekuperativní brzdy, stop-start systém a další prvky pomáhající snižovat spotřebu.

Koncept od BMW stejně jako S 400 od Mercedesu má na palubě rovněž akumulátory Li-Ion, přičemž oproti běžné verzi s osmiválcem automobilka deklaruje zlepšení spotřeby benzinu o patnáct procent. ActiveHybrid řady 7 je teprve třetím počinem automobilky na poli hybridů. Předchozí dva byly založeny na SUV X5 a X6.

Foto: BMW

http://www.tyden.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí