zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Skládka na Libínském Sedle u Prachatic zvýší svou kapacitu

24.09.2008
Odpady
Skládka na Libínském Sedle u Prachatic zvýší svou kapacitu

Na skládce tuhého komunálního odpadu Libínské Sedlo u Prachatic začala výstavba třetí sekce. K jejímu financování poslouží prostředky, které na fond skládky ukládají Město Prachatic a okolní obce. 

Stavební práce podle starosty Prachatic Jana Bauera skončí za devět měsíců. Aby celková kapacita skládky postačovala do roku 2021, poté ale musí následovat její další rozšíření.

"Celková investice první kazety, na kterou by měla navázat druhá kazeta, je 22,5 miliónu korun. Nejen Město Prachatice, ale všechny obce, které jsou sdruženy dohromady, budeme muset řešit druhou kazetu, tam jsou předpokládané náklady okolo 13 miliónů korun. Druhá kazeta byla součástí výběrového řízení a máme 3 roky na to se rozhodnout, kdy a jakými finančními prostředky se bude realizovat," doplnil prachatický starosta Bauer.

Zahájené práce budou po hrubých terénních úpravách na skládce Libínské Sedlo pokračovat odvodněním podloží, výstavbou hráze pro vymezení úložiště, drenážního systému a jímky průsakových vod.

Tyto práce se podle vedoucí prachatického odboru životního prostředí Marie Peřinkové odrazí v ceně: "Teď v projektu řešíme i způsob likvidace výluhových vod, dělá se tam určité opatření, buduje se jímka na tyto výluhové vody. Ta spolkne velkou část stavebních nákladů, proto je první sekce trochu dražší."

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí