zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Tipy na víkend

02.10.2008
Obecné
Tipy na víkend

Středočeský kraj
Lysá nad Labem
Zemědělec 08
Cílem národní výstavy zeleně, mechanizace, pěstitelství, ekologie a zpracování výpěstků Zemědělec je představení firem, jejich produktů a novinek ze všech oborů spjatých s půdou. Zájemci z řad odborné i laické veřejnosti se mohou setkat na výstavišti ve dnech 2. až 5. října
Tel: 325 552 051, www.vll.cz

Ústecký kraj
Brná
Souboj marmelád
Ve výletním restaurantu Srdíčko v Brné u Ústí nad Labem narazíte v neděli 5. října na ojedinělou kulinářskou soutěž. Jedná se o vyhodnocení nejchutnějšího džemu, marmelády, povidel či rosolu, to vše za doprovodu živé hudby s příchutí jazzu. Registrace soutěžních vzorků, u nichž je jedinou podmínkou, že ovocná složka smí být vypěstována výhradně v Českém středohoří, proběhne od 14 hod. do 14.30 na místě, vlastní vyhodnocování bude následovat bezprostředně po registraci.
Tel.: 732 921 250

Královéhradecký kraj
Dvůr Králové nad Labem
Podharťská drakiáda
Letošní 3. ročník Podharťské drakiády se bude konat v sobotu 4. října na fotbalovém hřišti v Podharti. Tradičně na návštěvníky čekají soutěže o draka létavce, o nejzajímavějšího draka, nově přibudou i ukázky létajících manévrů velkých draků tzv. Kitů. Akce se koná za každého počasí v duchu hesla "Ať prší nebo svítí, hlavně když fouká". Součástí bude občerstvení s možností opékání buřtů i brambor. Vstup volný.
Tel.: 736 224 222

Pardubický kraj
Veselý Kopec
Bramborová sobota
Skanzen lidových staveb Veselý Kopec, který oživuje způsob hospodaření drobných zemědělců od poloviny 19. století do první poloviny 20. století, se stane dějištěm bramborových hodů. V sobotu 4. října mezi 10. a 15. hodinou budete mít ve skanzenu příležitost ochutnat tradiční bramborová jídla, ale také se zdokonalit v pěstování, použití a uskladnění brambor.
Tel.: 469 333 175, www.npu.cz

Jihomoravský kraj
Lednice
Koulení kola z Lednice do Brna
Sportovně-recesistický závod tříčlenných družstev v koulení loukoťového kola jižní Moravou bude odstartován v sobotu 4. října v 9 hod. z náměstí v Lednici. Celkem 32 družstev se bude snažit dokoulet kolo od žebřiňáku po cyklostezce až na nádvoří staré brněnské radnice po trase více než 60 km dlouhé malebným krajem vinic, luk a hájů jižní Moravy. Všichni závodníci se přitom smí přesunovat pouze vlastní silou (kolmo, pěšmo, na bruslích) a jeden z nich musí neustále valit po zemi dřevěné loukoťové kolo.
Tel.: 542 216 764, www.kudrna.cz

Zdroj: IN magazín

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí