zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vodafone Česká republika snižuje emise

06.10.2008
Ovzduší
Vodafone Česká republika snižuje emise

Skupina Vodafone vyhlásila cíl snížit do roku 2020 emise CO2 o polovinu oproti objemu vyprodukovanému v roce 2006/7. Konkrétně o 615 tisíc tun CO2 ročně. Vodafone Česká republika dosáhne snížení emisí především zvyšováním energetické efektivity sítě, technologickými inovacemi a nákupem Zelené energie.

„Vodafone ČR si uvědomuje negativní důsledky globálního oteplování a snaží se zredukovat množství emisí oxidu uhličitého konkrétními aktivitami, říká Přemysl Filip, senior manažer společenské odpovědnosti a dodává: „Naše opatření pro snižování emisí CO2 sahají od výměny letecké signalizace na vysílačích za úsporné žárovky až po nákup Zelené energie.“

Opatření v síti, které Vodafone ČR podniká ke snížení emisí:

·        Snižování energetické náročnosti technologií, konkrétně:

-          Optimalizace teploty v technologických prostorech základnových stanic

-          Chlazení základnových stanic úspornějšími způsoby

-          Výměna letecké signalizace na vysílačích za úsporné LED žárovky

·        Spolupráce s dodavateli technologie i software na vývoji energeticky šetrnějších zařízení.

·        Nákup Zelené energie skupiny ČEZ.

K projektu Zelená energie skupiny ČEZ se Vodafone ČR připojil v únoru 2008. Do roku 2018 plánuje pokrýt odběrem této energie spotřebu celé sítě.

Do opatření na snížení emisí zapojuje Vodafone i veřejnost. V rámci celoevropského Týdne mobility, který se nesl v duchu hesla „Čistý vzduch pro všechny“, například zpřístupnil všem svým zákazníkům zdarma jízdní řády hromadné dopravy na portálu Vodafone live! a všichni zákazníci navíc k nákupu v době konání Týdne mobility dostali jízdenku na MHD zdarma.

Ve virtuální Klimatické hře na www.vodafone.cz/klimaticka-hra si může navíc každý zábavnou formou vyzkoušet své chování a zhodnotit vlastní ekologický dopad.

Více o společenské odpovědnosti Vodafone naleznete na www.vodafone.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí