zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Žáci pražských základních škol se vydávají po stopách odpadů

08.10.2008
Odpady
Žáci pražských základních škol se vydávají po stopách odpadů

Na konci loňského školního roku občanské sdružení Ekodomov nabídlo pražským základním školám možnost podívat se zdarma do některých provozoven na zpracování odpadů.

Jsou mezi nimi například skládka, zařízení na energetické zpracování odpadů, sběrný dvůr, papírna, sklárna, firma recyklující vytříděné plasty, atd. V nabídce je též Muzeum pražského vodárenství, Ekotechnické muzeum a funkční čistírna odpadních vod, v těchto zařízeních se děti mohou seznámit navíc s cestami pražské vody. Do konce června měly školy možnost přihlásit se na jednotlivé exkurze, které probíhají již v novém školním roce, od září do listopadu. V případě mimopražských exkurzí je pro školy navíc zajištěn autobus a průvodce, dále dostanou učitelé metodický list s návrhy, jak zahrnout poznatky z exkurze do výuky.

Celá akce, kterou financuje Magistrát hl. města Prahy společně s firmou EKO-KOM, a.s., má u škol veliký úspěch a poptávka o mnoho převyšuje nabídku termínů od jednotlivých provozoven. Školám, na které se na podzim nedostane se všemi exkurzemi, se předem omlouváme a doufáme, že budeme mít příležitost nabídnout jim exkurze znovu na jaře. Také děkujeme všem učitelům, kteří nám po absolvované exkurzi poslali děkovný e-mail, všechny nás moc potěšily.

Ekodomov, o.s.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí