zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Tipy na vikend

09.10.2008
Obecné
Tipy na vikend

Praha

Klimatické změny

Národní zemědělské muzeum upozorňuje na globální klimatické změny výstavou. Autoři na ní prezentují argumenty a názory různých skupin o vlivu člověka na globální oteplování, jeho příčiny, důsledky a nutná opatření ze strany společnosti. Pozornost je věnována hlavním diskutovaným rovinám problému: globálnímu pohledu i konkrétním projevům - dopadům a reakcím v České republice i ve světě. Výstava potrvá do 2. listopadu.

Tel.: 220 308 200, www.nzm.cz


Středočeský kraj

Beroun

Domácí umění

V Muzeu Českého krasu je do 30. listopadu k vidění výstava domácího umění, která zahrnuje pohádkové postavičky, lampičky z překližky, figurky ze zátek, chemlonové tapisérie a mnoho dalších předmětů z nejrůznějších materiálů. Artefakty, jež budou vystaveny, zhotovovali lidé bez výtvarného vzdělání a bez jakýchkoli uměleckých aspirací. Nicméně domácí umění je fenomén, který prostupoval celou tehdejší společností vedle kutilství, trampingu a chatařství.

Husovo nám. 87, tel.: 311 621 842, www.muzeum-beroun.cz

Karlovarský kraj

Karlovy Vary

Tourfilm

41. ročník Mezinárodního filmového festivalu turistických filmů a videí Tourfilm se uskuteční tradičně v Grandhotelu Pupp v novém termínu 8. a 9. října. Součástí akce bude nejen filmová a video soutěž představující filmy národních centrál, regionů, měst, komerční turistiky a televizní cestovatelské filmy, ale také soutěž multimediální, kde se představuje světová špička v této oblasti.

Mírové nám. 2, tel.: 224 250 334, www.tourfilm.cz

Olomoucký kraj

Olomouc

Podzimní Flora Olomouc

Národní výstava ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků, spojená s Podzimními zahradnickými trhy květin, ovoce, zeleniny, okrasných a ovocných dřevin, proběhne ve dnech 9. -12. října od 9 do 18 hod. Součástí veletrhu je i výstava zahradnického sortimentu, pomůcek a potřeb pro zahradníky a zahrádkáře a festival gastronomie a nápojů Olima.

Tel.: 585 726 267, www.flora-ol.cz

Zdroj: IN magazín

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí