zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Program LIFE+

13.10.2008
Obecné
Program LIFE+
Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí Vás zvou na Informační a pracovní seminář na podporu čerpání finančních prostředků prostřednictvím programu LIFE+

Pozvánka (pdf, 27 KB)

Ministerstvo životního prostředí vyhlašuje výzvu k předkládání žádostí o spolufinancování pro projekty předkládané v rámci komunitárního programu LIFE+

Výzva (pdf, 27 KB)

Evropská Komise vyhlásila výzvu k předkládání projektů v rámci komunitárního programu LIFE+

Pro finanční perspektivu 2007-2013 bylo rozhodnuto o integrovaném přístupu k financování životního prostředí. Jeho součástí se má stát i tento finanční nástroj, úzce zaměřený na životní prostředí – program LIFE+. Program nahradí dřívější programy Forest Focus, NGO Programme, Urban Programme, LIFE Programme (Nature, Environment, Third countries) a General fund supporting policy development and policy implemetation.

Program LIFE+ je rozdělen do tří částí (pilířů) nazvaných „LIFE+ Příroda a biologická rozmanitost“, „LIFE+ Politika a správa v oblasti životního prostředí“ a „LIFE+ Informace a komunikace“. Financování projektů v rámci programu LIFE+ bude realizováno na základě dvou víceletých centrálních programů, které určí zásadní cíle, priority, oblasti a typy činností, ale také očekávané výsledky i případnou maximální míru dofinancování.

Žádosti budou předkládány na národní kontaktní místo, kterým bude Ministerstvo životního prostředí, budou však posuzovány na evropské úrovni, kde proběhne také výběr projektů. Pro ČR byla vyčleněna indikativní alokace ve výši cca. 4,1 mil EUR (cca. 100 mil. Kč) v roce 2008 a každý další rok se bude tato indikativní alokace zvyšovat. Bude ale záležet především na kvalitě předkládaných projektů, zda se podaří tuto alokaci vyčerpat.

Úspěšné žádosti předkládané v roce 2008 by měly projít evaluačním procesem v první polovině roku 2009. Případný podpis grantových smluv se předpokládá ve třetím čtvrtletí roku 2009.

Kontaktními osobami na našem ministerstvu jsou:
Ing. Jan Kříž, ředitel
Odbor fondů EU
e-mail: jan.kriz@mzp.cz
tel: 267 122 530

Mgr. Michal Petrus, vedoucí oddělení programů EU
Odbor fondů EU
e-mail: michal.petrus@mzp.cz
tel: 267 122 898

Bc. Markéta Košťálová, oddělení programů EU
Odbor fondů EU
e-mail: marketa.kostalova@mzp.cz
tel: 267 122 830

Nařízení upravující program LIFE+ (pdf, 137 KB)
Výzva k předkládání návrhů v rámci programu LIFE+ v roce 2008 (pdf, 75 KB)

Prezentace LIFE+ (pdf, 2121 KB)

Prezentace LIFE+září (pdf, 260 KB)

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí