zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

České tramvaje Škoda 16 T v Polsku (Czech tramway Škoda 16T in Poland)

11.10.2008
Obecné
Energie
České tramvaje Škoda 16 T v Polsku (Czech tramway Škoda 16T in Poland)

Tramvaj 16 T je pětičlánková, její nadčasový vzhled byl navržen ve spolupráci se studiem Porsche Design.

ŠKODA TRANSPORTATION je zpět na polském trhu s dodávkou moderních velkokapacitních nízkopodlažních tramvají typu ELEKTRA 16 T.

Moderní technologie

Asynchronní trakční motory a digitálně řízené napěťové střídače s možností rekuperace výrazně snižují energetickou náročnost a náklady na údržbu. Elektrická výzbroj je uložena v lehce přístupných kompaktních kontejnerech na střeše vozidla. Skříně jednotlivých článků jsou vyráběny z dlouhodobě prověřených materiálů, zaručujících zvýšenou spolehlivost.

Tramvaj ŠKODA ELEKTRA 16 T

Tramvaj ŠKODA ELEKTRA 16 T

Snadný nástup do vozidla

Nástupní hrana dveří ve výšce 350 mm nad TK umožňuje snadný nástup cestujících do vozidla. Plná bezbariérovost v jakémkoliv místě tratě je zajištěna pomocí výklopných plošin v prostoru širokých vstupních dveří. Užitečná plocha nízkopodlažní časti vozidla představuje 65 % celkové užitné plochy.

Komfortní a praktický interiér

V prostorném interiéru je počítáno s dostatkem místa pro dětské kočárky a osoby se sníženou pohyblivostí. Samozřejmý je volný průchod celou nízkopodlažní částí vozidla bez nutnosti překonávání výškových stupňů. K pohodlí cestujících navíc slouží přehledný informační systém.

ZDROJ: www.skoda.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí