zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Česká kosmická kancelář

18.10.2008
Obecné
Geologie
Česká kosmická kancelář

Česká kosmická kancelář (Czech Space Office - CSO) byla založena v roce 2003 slouží jako informační a poradenské centrum v oblasti kosmických aktivit včetně mezinárodní spolupráce. CSO je kontaktní organizací pro spolupráci ESA (Evropskou kosmickou agenturou). Funguje jako prostředník pro navazování kontaktů mezi českými a mezinárodními institucemi v oblasti kosmonautiky. Mezi další cíle CSO patří rozvoj vědeckého výzkumu kosmického prostoru i kosmických objektů a rozvoj průmyslové kosmické aktivity a komercionalizace kosmických technologií.

Hlavními aktivitami České kosmické kanceláře jsou:

  • informační a poradenské centrum v oblasti kosmických aktivit včetně mezinárodní spolupráce;
  • kontaktní organizace pro spolupráci s ESA;
  • zastoupení České republiky v Mezinárodní astronautické federaci IAF;
  • prostředník pro navazování kontaktů mezi českými mezinárodními institucemi v oblasti kosmonautiky;
  • rozvoj vědeckého výzkumu kosmického prostoru a kosmických objektů;
  • rozvoj průmyslové kosmické aktivity a komercionalizace kosmických technologií.

Česká kosmická kancelář úzce spolupracuje s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Poskytuje potřebnou administrativní i technickou podporu při zajišťování úkolů z oblasti kosmického výzkumu a připravuje jednání České rady pro kosmické aktivity (ČRKA).

Do obsahu práce CSO patří i získávání a správa údajů o kosmických projektech v tuzemsku a také informace o zahraničních programech, které jsou potřebné pro podporu a rozvoj kosmických aktivit v České republice. To zejména zahrnuje údržbu databáze kosmických projektů v České republice včetně údajů o jejich průběhu a výsledcích   související databáze českých pracovišť a organizací majících vztah ke kosmickým aktivitám.

V neposlední řadě poskytuje CSO odpovědi na otázky laické veřejnosti a zhotovuje propagační a osvětové materiály. Připravuje   vydává informační dokumenty a prezentační materiály určené pro tuzemskou i zahraniční distribuci propagující kosmické aktivity České republiky a jejich výsledky.

http://www.czechspace.cz/cs/media

ZDROJ: Česká kosmická kancelář

 

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí