zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kia bere ekologická auta vážně

18.10.2008
Obecné
Kia bere ekologická auta vážně
První hybridy automobilka předvedla na autosalonu v Paříži. Nyní již chystá jejich sériovou výrobu. Produkovat ovšem hodlá i auta na vodík.

Hybridní auta kombinující elektromotor s pohonnou jednotkou spalující benzin by se v nabídce automobilky měla objevit již v příštím roce. Nejdříve se hybridní ústrojí představí v jednodušší verzi ve větších modelech, jako je připravovaný sedan Forte. Později by mělo fungovat na bázi plug-in hybridů: vůz bude možné dobíjet ze zásuvky.

ČTĚTE TAKÉ: Nečekaný elektrošok z Jižní Koreje

Model Forte nabídne hybridní pohon Američanům už za rok.Na severoamerickém trhu Kia chce postupem času nabídnout všechny své modely v hybridní verzi. Do Evropy se vozy s tímto pohonem dostanou o rok či dva později.

Následovat by je mělo první auto se značkou Kia poháněné elektřinou z vodíkových palivových článků. Konstruktéři jihokorejské značky jsou poměrně sebevědomí, pokud jde o nejslabší článek vodíkových aut. Jejich vozy prý budou bez problémů startovat v minus třiceti stupních Celsia.

ČTĚTE TAKÉ: Nová Kia Forte se ukazuje i zevnitř

Kia hodlá napodobit v šíření vodíkových aut Hondu s jejím modelem FCX Clarity. Auto zpočátku zapůjčí za měsíční nájem do zhruba tisícovky amerických domácností. V roce 2015 však již chce značka vyrábět přibližně deset tisíc vodíkových aut ročně.

Foto: Kia Motors

http://www.tyden.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
15
7. 2017
15-22.7.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
Bílé Karpaty (hranice ČR/SR tábor Polana - Vrbovce/Javorník)
15
7. 2017
15-22.7.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
Letní tábor Polana, Vrbovce
21
7. 2017
21-22.7.2017 - Přednáška, diskuse
Praha 6, FTVS UK a Divoká Šárka
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí