zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

20.10.2008
Obecné
Krátce - různé

Odpadová společnost AVE CZ koupila konkurenční firmy Remondis CZ a TS Rumburk. Firma očekává, že převzetím zvýší svůj roční obrat ze 69,6 milionu eur v hospodářském roce 2007/2008 na 78,5 milionu eur (1,9 miliardy Kč) v roce následujícím. Fúzi už schválil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), oznámila včera firma. Cenu transakce AVE po dohodě s prodávajícím nezveřejnila. Vlastníkem AVE CZ je rakouská AVE Energie.

Stejně jako o biopotraviny roste také zájem o přírodní kosmetiku. Na stále se zvyšující poptávku zákazníků na vše, co je bio, reaguje Tesco Stores ČR uvedením nové řady biokosmetiky bNatural. Řada obsahuje 45 přípravků a doplňků určených pro péči o tělo, pleť a vlasy. bNatural je přírodní nejen díky svému názvu, ale zejména díky svému složení. Přípravky jsou vyrobeny pouze z přírodních látek a navíc obsahují zcela unikátní složky, jako jsou olej Inca Inci, zambijský med a včelí vosk. Co v nich naopak nenajdeme, jsou umělá barviva, syntetické vůně a paraben.

HAMR - Obyvatelům Hamru na Jindřichohradecku poteče už za několik měsíců z kohoutků lepší pitná voda. Místní dobrovolný svazek obcí Vodovod Hamr zde totiž nechá obnovit 1,2 kilometru potrubí.
To staré už bylo v havarijním stavu. Celkem bude rekonstrukce stát téměř 4,5 milionu korun a skončí příští rok v létě. Svazek obcí na ni získal třímilionový grant od Jihočeského kraje.

Agentura ochrany přírody Havlíčkův Brod navrhla jihlavskému magistrátu vyhlásit Rančířovský tankodrom přechodně chráněným územím. Tůně v někdejším vojenském prostoru totiž poskytují útočiště několika druhům chráněných rostlin a živočichů.

Praha - Kvalita životního prostředí je největším současným problémem tuzemské populace. Podle průzkumu společnosti Median ekologické problémy trápí skoro třetinu Čechů. Na druhém místě respondenti uváděli osobní ekonomické problémy a třetí místo obsadila politická kultura představitelů země. Oba tyto problémy shodně trápí více než desetinu lidí.

 

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí