zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nové knihy - Monitoring vodní ptáků na jižní Moravě a v jižních Čechách

26.10.2008
Příroda
Nové knihy - Monitoring vodní ptáků na jižní Moravě a v jižních Čechách
Práce shrnuje výsledky sčítání vodních ptáků na významných lokalitách ČR,

Úvodní stránka knihy

Ministerstvo životního prostředí ČR ve spolupráci s Agenturou ochrany a přírody a krajiny ČR a Regionálním muzeem v Mikulově vydalo v srpnu tohoto roku publikaci Výsledky dlouhodobého monitoringu vodních ptáků na jižní Moravě a v jižních Čechách, autorů Petra Macháčka, Jiřího Pykala Jana Ševčíka a Hany Chobotské.

Jak vyplývá z názvu, práce shrnuje výsledky sčítání vodních ptáků na významných lokalitách ČR, Českobudějovických rybnících (od roku 1990), Třeboňských rybnících (od roku 1986), Lednických rybnících (od roku 1973) a na Novomlýnských nádržích (od roku 1980).

V publikaci jsou podrobně v textové a v grafické podobě zpracovány výsledky zjištěné u celkem šestnácti nejhojnějších resp. z hlediska ochrany přírody nejvýznamnějších druhů, potápky roháče, potápky černokrké, kormorána velkého, volavky popelavé, volavky bílé, labutě velké, husy velké, kachny divoké, kopřivky obecné, lžičáka pestrého, čírky obecné a modré, poláka velkého, poláka chocholačky, zrzohlávky rudozobé a lysky černé. Ostatní zjištěné druhy jsou prezentovány pouze v podobě přehledu s uvedením ex/kontrolu a frekvence výskytu.

Publikace má celkem 56 stran a 32 barevných snímků jednotlivých lokalit a vybraných druhů.

Náklad 1500 výtisků, grafická úprava, sazba a tisk CCB Brno.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí