zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Na Šumavu proudí praktické informace o ochraně životního prostředí

22.10.2008
Obecné
Na Šumavu proudí praktické informace o ochraně životního prostředí

V průběhu června 2007 až června 2008 proběhly v Ekoregionu Úhlava na Šumavě pod taktovkou Centra pro komunitní práci západní Čechy (CpKP ZČ) aktivity na podporu systému na ochranu životního prostředí pod zastřešením Marketingové značky Ekoregionu Úhlava.

Aktivity směřovaly k prohloubení znalostí místních podnikatelů v cestovním ruchu, zástupců obcí a organizací o aktuálních možnostech ochrany životního prostředí. Konaly se dva semináře na téma využívání energií z obnovitelných zdrojů a na téma rozvoj šetrného cestovního ruchu. Prezentace ze seminářů a další užitečné informace k tématům spolu s fotografiemi z Ekoregionu Úhlava jsou umístěné na internetové adrese www.ekoznacka.cpkp.cz. Za spolupráce místních provozovatelů pensionů a restaurací vznikla také publikace „Metodická doporučení pro ekologicky i ekonomicky šetrný provoz restauračních a ubytovacích zařízení“, která je k dispozici elektronicky na www.ekoregion-uhlava.cz (záložka ekoregion-projekty). Jsou zde v přehledné formě uvedená nenáročná opatření, jejichž zavádění přispěje k omezení negativního dopadu provozoven ve venkovských chráněných oblastech na životní prostředí.

Pro informace o aktivitách na podporu ochrany životního prostředí v Ekoregionu Úhlava či v případě zájmu o spolupráci se obracejte na Moniku Ženíškovou, prostřednictvím kontaktů monika.zeniskova@cpkp.cz, telefon: 377 329 558, 775 760 349, adresa: Americká 29
301 38 Plzeň.

Aktivity byly podpořeny grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci Finančního mechanismu EHP a Norského finančního mechanismu.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí