zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

VŠMIE získala akreditaci MŠMT ČR na nový obor, tentokrát ekologický

23.10.2008
Obecné
VŠMIE získala akreditaci MŠMT ČR na nový obor, tentokrát ekologický

Nový obor Management ochrany životního prostředí Vysoké školy manažerské informatiky a ekonomiky, a.s. (VŠMIE) umožní dokončit vysokoškolské studium bývalým studentům dnes již neexistujícího Pražského technologického institutu (PTI). Od příštího školního roku bude obor otevřen i ostatním studentům a rozšíří tak stávající nabídku studijních oborů.

„Podobné obory sice již v České republice existují, ale obor managementu ochrany životního prostředí tak, jak je pro VŠMIE akreditován, je jediný,“ zdůrazňuje Radek Řechka, ředitel a kvestor VŠMIE a dodává: „Zaměření na problematiku životního prostředí ve spojení s informatikou a ekonomikou v takové šíři je zvláštností, která nemá u jiných podobných studijních programů obdoby.“ Environmentální část studia budou vyučovat odborníci z členů akademické obce i z praxe, mezi jinými například Doc. Ing. Karel Brož, DrSc., Ing. Zdeněk Blahník, či Doc. Ing. Alena Hadrabová, CSc. Výuku předmětů v oblasti práva, informatiky a ekonomiky zajistí stávající pedagogové VŠMIE.

Nový obor má za úkol vychovat ze studentů odborníky v oblasti managementu a ochrany životního prostředí s patřičným důrazem na ekonomické aspekty, které s tímto oborem souvisí. V patřičné míře je kladen důraz i na informatické znalosti studentů, bez kterých se již v dnešním světě nelze obejít.

„V poslední době je nutné, aby absolventi tohoto oboru byli vybaveni nejen klasickou kvalifikací životního prostředí, ale i hlubšími znalostmi například práva, ekonomiky a informatiky. Poptávka po odbornících s tímto typem vzdělání každým rokem, především v oblasti státní a veřejné správy, stoupá, a to díky stále narůstajícím požadavkům administrativy v rámci Evropské unie,“ objasnil možnosti absolventů Radek Řechka. Rovněž větší podniky, které svojí činností zasahují do životního prostředí, stále více potřebují vzdělané pracovníky v rámci prevence odvrácení nepříznivých dopadů na ekonomiku podniku, jako důsledku poškozování životního prostředí.

„Původním záměrem bylo, aby bylo dvaceti bývalým studentům PTI umožněno dokončit vysokoškolské studium. S velkou pravděpodobností budou moci tito studenti již v únoru skládat bakalářské zkoušky. Díky zájmu budeme však od dalšího školního roku otevírat tento obor všem studentům,“ uzavírá Radek Řechka.

http://www.personalista.com

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí