zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Jednání technické pracovní skupiny „Nakládání s odpadními vodami a plyny“

29.10.2008
Voda
Ovzduší
Jednání technické pracovní skupiny „Nakládání s odpadními vodami a plyny“

Ve středu 15. října 2008 proběhlo v CENIA letos již třetí jednání technické pracovní skupiny (TPS) „Nakládání s odpadními vodami a plyny“.

Jednání bylo zaměřeno na informace o výsledcích zahajovacího mítinku mezinárodní technické pracovní skupiny pro revizi referenčního dokumentu o nejlepších dostupných technikách pro běžné čištění odpadních vod a odpadních plynů / systémy managementu v chemickém průmyslu (BREF CWW), které proběhlo v červnu letošního roku v Seville. Na jednání byly prodiskutovány úkoly, které vyplynuly z výsledků zahajovacího mítinku a byl představený dotazník Evropské kanceláře pro IPPC určený provozovatelům tzv. centrálních čistíren odpadních vod (CČOV).

Uvedený dotazník je důležitým nástrojem sběru informací a dat potřebných pro revizi BREFu CWW. Členové TPS projednali možnosti jeho distribuce provozovatelům CČOV, formu správné namotivace provozovatelů k jeho vyplnění a včasnému zaslání CENIA. Získané informace je nutné zaslat Evropské kanceláři pro IPPC nejpozději do 9. ledna příštího roku.

Dotazník je možné stáhnout na webových stránkách TPS.

Kontakt:
Ing. Jana Brabencová
Zástupce TPS v TWG pro revizi CWW BREFu
CENIA, česká informační agentura životního prostředí
Litevská 1174/8, 100 05 Praha 10
tel. +420 267 225 345
jana.brabencova@cenia.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí