zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Lesní zvěř způsobila letos na Českolipsku 106 dopravních nehod

03.11.2008
Les
Lesní zvěř způsobila letos na Českolipsku 106 dopravních nehod

ČESKÁ LÍPA - Českolipští policisté letos vyšetřovali vysoký počet dopravních nehod zaviněných lesní zvěří. Od začátku roku už zkoumali 106 nehod se škodou za 3,5 milionu korun.

"Nejrizikovější je rovný lesní úsek silnice číslo devět mezi Novým Borem a Svorem. Silnici přebíhají zejména laně a jeleni. Letošní střety s lesní zvěří zatím skončily jedním lehčím zraněním, ale s vysokou škodou za tři miliony 355 tisíc korun," uvedla mluvčí Okresního ředitelství Policie v České Lípě Ivana Baláková.

Poslední vážná nehoda se stala tento týden. Laň skočila do jízdní dráhy třiapadesátileté řidičky peugeotu a po odrazu dopadla na střechu protijedoucího malého nákladního auta Renault Kangoo. Nehoda bez zranění osob znamenala škodu 220 tisíc korun, dodala Baláková.

Nejtragičtější nehoda zaviněná zvěří se stala na stejném úseku silnice a na téměř stejném místě 10. února 2007. Statný jelen tehdy vběhl před vůz Hyundai. Propadl čelním sklem a svou hmotností usmrtil řidiče. Další dva lidé z havarovaného auta utrpěli těžší zranění.


Autor / zdroj: Mediafax
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí