zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Bursíka při interpelacích skoro hodinu "griloval" vládní poslanec

01.11.2008
Voda
Bursíka při interpelacích skoro hodinu  griloval  vládní poslanec

Praha - Ve sněmovně bylo dnes dopoledne opět dusno. Při písemných interpelacích se totiž utkali ministr životního prostředí Martin Bursík (SZ) a vládní poslanec z ODS Jan Klas. Oba se skoro hodinu hádali kvůli vodohospodářským projetkům. "Vy jste hrubě nepřipraven na odpověď na mou interpelaci. Nedokážu si představit, že bych já byl takto nepřipraven na tématiku, o které vím dopředu, že se bude projednávat ve čtvrtek, když zasedá sněmovna," řekl Bursíkovi Klas.

Bursík Klasovy výtky vyvracel. Hned na začátku ale podotkl, že neexistují odpovědi, které by tohoto poslance uspokojily. "Myslím si, že vrcholem vaší demagogie bylo, když jste mě tady cvičil z toho, jak se odečte od 40 miliard investice do Prahy a že to nedělá ten výsledek," řekl Klasovi závěrem Bursík. Poslanec opáčil, že ministr, který něco špatně dojedná, nikdy nepřizná chybu. 

Klas dokonce navrhl, aby sněmovna přijala usnesení, že nesouhlasí s ministrovou odpovědí. Bursík zase přišel s tím, aby dolní komora nesouhlasila s Klasovým návrhem a podpořila jeho ministerstvo životního prostředí. Nakonec uspěl poslanec. 

Klas se s Bursíkem takto nestřetli poprvé. Poslanec podobně interpeloval ministra už začátkem června. I tehdy se spor točil kolem rozdělování peněz na budování a obnovu vodárenské sítě a kolem vodného a stočného. Klas patří k tvrdým kritikům vlády kvůli odklonu od jaderné energie, který prosadili zelení.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí