zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Bursíkova kritička Zubová opouští post šéfky Republikové rady

05.11.2008
Obecné
Bursíkova kritička Zubová opouští post šéfky Republikové rady

Tábor kritiků Martina Bursíka u Strany zelených se zúžuje. Olga Zubová v pondělí odpoledne oznámila, že hodlá opustit vlivný post předsedkyně Republikové rady.

Poslankyně Strany zelených Olga Zubová, která vystupuje často názorově proti stranickému předsedovi Martinu Bursíkovi, v pondělí oznámila, že na listopadovém jednání Republikové rady nabídne svou funkci k dispozice.

Zprávu přinesl server tn.cz, redakci iHNed.cz ji potvrdila sama Zubová.

Zubová je předsedkyní Republikové rady a zároveň jedním z posledních vlivných kritiků Martina Bursíka v čele tohoto stranického orgánu. V září totiž byla odvolána třetina členů, mezi nimi i například místopředseda rady Matěj Stropnický.

Svůj krok poslankyně zdůvodnila nepřijatelným chováním předsednictva strany. To podle Zubové dosud nereagovalo na výzvu, kterou společně s poslankyní za Stranu zelených Věrou Jakoubkovou zveřejnily 20. října.

Nechce se nadále podílet na konceptu strany, který prosadil Martin Bursík na teplickém sjezdu. Voliči jej nepřijali, ale předsednictvo z toho dosud nevyvodilo žádné důsledky," uvedla Zubová v prohlášení, které má server iHNed.cz k dispozici.

"Jednou z příčin propadu SZ ve volbách byl odklon od zeleného programu a nabídka konceptu Martina Bursíka, který odmítá jiné názorové proudy ve SZ. Voliči pak nevnímají SZ jako stranu demokratickou. Nerozumějí také našim ústupkům ve zdravotní politice, nedodržování slibů v dopravní oblasti, rozdílnému postoji poslanců k radaru. Republiková rada upozorňovala na toto nebezpečí již před několika měsíci," stojí dále v textu.

Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
21
7. 2017
21-22.7.2017 - Přednáška, diskuse
Praha 6, FTVS UK a Divoká Šárka
Ekologický institut Veronica
28
8. 2017
28.8-3.9.2017 - Ostatní akce
Centrum Veronica Hostětín, Hostětín 86
E-expert, spol. s r.o.
26
10. 2017
26-27.10.2017 - Konference
Hotel SOREA MÁJ, Liptovský Ján, Slovensko
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí