zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

První česká šestimístná lanovka bude za rok v Jeseníkách

05.11.2008
Příroda
První česká šestimístná lanovka bude za rok v Jeseníkách

V Jeseníkách vyroste příští zimu první šestimístná lanovka v Česku. Areál na svazích Dlouhých Strání s dojezdem v Koutech nad Desnou na Šumpersku se kapacitou lanovek 12 000 lyžařů za hodinu přiblíží největšímu českému středisku ve Špindlerově Mlýně v Krkonoších. Areál v hodnotě 600 milionů korun nabídne práci asi 80 lidem, informuje středomoravská příloha Mladé fronty Dnes.

Centrum postaví olomoucká firma K3 Sport. Významnou část chce získat z dotací z Evropské unie. "Lesní dělníci brzy začnou kácet. Tak, aby na jaře byly plochy sjezdovek odlesněné a mohli jsme začít s jejich úpravami," řekl deníku jednatel firmy K3 Sport David Kestl.

Přípravy trvaly šest let. "Teď čekáme na stavební povolení na poslední vleky a dolaďujeme s ochranáři některé podrobnosti, například barvu vleků a lanovek a dalších zařízení. Zásah do přírody musí být co nejméně rušivý," sdělil Kestl.

V první a rozhodující etapě, která si vyžádá náklady 400 milionů korun, se mají do příští zimy postavit šestisedačková lanovka a dvě sjezdovky. Jedna dlouhá 2200 metrů a druhá kilometrová. K tomu zde vznikne nejmodernější a nejvýkonnější zasněžovací systém u nás. V dalších letech přibude další sjezdovka a dvě čtyřsedačkové lanovky. Celý areál by měl být hotový v roce 2012.

http://www.tyden.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí