zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Martin Bursík se v pondělí sejde v Berlíně se Sigmarem Gabrielem

06.11.2008
Obecné
Martin Bursík se v pondělí sejde v Berlíně se Sigmarem Gabrielem

Na pracovním jednání se v pondělí 10. listopadu v Berlíně sejde český ministr životního prostředí Martin Bursík se svým německým protějškem, spolkovým ministrem životního prostředí Sigmarem Gabrielem. Hlavním tématem jejich jednání bude nadcházející české předsednictví v Radě EU a jeho priority.

V oblasti politiky životního prostředí je jednoznačně největší prioritou ochrana klimatu – jednání s klíčovými partnery ve světě o nové globální dohodě, která po roce 2012 nahradí Kjótský protokol o snižování emisí skleníkových plynů. K dohodě by mělo dojít v prosinci 2009 na klimatickém summitu OSN v Kodani. S vysokou pravděpodobností bude také české předsednictví finalizovat evropskou debatu o klimaticko-energetickém balíčku až k jeho definitivnímu schválení.

České předsednictví bude jednat i o dalších návrzích, jako je revize směrnice o národních emisních stropech a směrnice o průmyslových emisích. Dalším tématem jednání bude Akční plán udržitelné spotřeby a výroby či revize směrnice o integrované prevenci znečištění (IPPC).

Martin Bursík se v Berlíně sejde i s českým velvyslancem v Německu Rudolfem Jindrákem.

Brífink po setkání ministrů Bursíka a Gabriela se koná po jejich setkání na Spolkovém ministerstvu životního prostředí (Alexanderstrasse 3). Předpokládaná doba brífinku je cca od 15:50 do 16:00.
Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí