zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Žáci se učí vnímat ekologii díky soutěži

06.11.2008
Obecné
Odpady
Žáci se učí vnímat ekologii díky soutěži

Znojmo - Také žáci základní školy JUDr. Josefa Mareše ve Znojmě soutěží ve sběru starého papíru. Soutěž s panem Popelou, jak ji společnost .A.S.A., která ji již léta pro děti připravuje nazvala, má především rozvinout ekologické cítění dětí.

„Sběr papíru do soutěže organizujeme na naší škole podruhé. V loňském školním roce přivezli žáci a jejich rodiče dohromady dva kontejnery starých novin. Od firmy za to dostaneme peníze. Nejlepšího sběrače přitom odměníme věcným darem – bicyklem. Za zbytek peněz koupíme nadstandardní školní pomůcky a vybavení,“ řekl ředitel školy JUDr. Mareše Miloslav Hubatka.

Do soutěže ve sběru starého papíru se mohou zapojit všechny školy na Znojemsku, včetně mateřských či speciálních. „V loňském roce posbíraly školy asi sto padesát tisíc tun papíru, letos očekáváme ještě asi o sto tun více,“ uvedl ředitel znojemské pobočky .A.S.A. Josef Esterka. Společnost si nasbíraný papír odváží sama. „I když jedeme například do Uherčic, dopravu si hradíme sami,“ doplnil Esterka. Více informací o soutěži najdete na internetových stránkách společnosti .A.S.A.

Zdroj:  Znojemský deník

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí