zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Šéf Arceloru v Havířově vysvětloval, co dělá pro lepší ovzduší

06.11.2008
Ovzduší
Šéf Arceloru v Havířově vysvětloval, co dělá pro lepší ovzduší

Bouřlivou atmosféru mělo dnešní jednání havířovských zastupitelů. Na jejich zasedání totiž přišel generální ředitel ArceloruMittal Sanjay Sammadar. Dostal se do ostré palby otázek ohledně životního prostředí. Lidé si stěžují na vysoké koncentrace prachu v ovzduší a žádají, aby hutní gigant situaci okamžitě řešil. 

Šéf podniku hned na začátku dvouhodinové diskuse připustil, že lidé vnímají jeho společnost stále kritičtěji. "Tato návštěva je pro nás příležitost být k vám blíže. Důvodem je to, že jsme nenaplnili vaše očekávání," řekl.

Indický manažer Arceloru pak dlouze vysvětloval, co vše dělají nebo mají v plánu udělat pro snížení emisí, prachu a třeba i hlučnosti jejich podniku.

Zastupitelé si i tak otázky přímo na tělo neodpustili: "Opatření, o kterých jste hovořil - jako, že čistíte cesty v podniku, že jste snížili hluk, že jste začali plachtovat auta, která převážejí strusku, jsou naprosto běžnými záležitostmi. Hovořit o tom, že vysadíte 1111 stromů, je spíš chlácholení veřejnosti."

Šéf největší huti v Česku lidem slíbil, že už v roce 2011 bude ve vzduchu méně prachu. "Bezpochyby tou největší akcí bude odprášení aglomerací. Jedná se o investici za 1,6 miliardy korun, kterou dosáhneme snížení prachu až o 70 procent," řekl Sanjay Sammadar.

Havířovská radnice zadala u Státního zdravotního ústavu další odbornou studii ohledně znečištění ovzduší. Experti na ní začnou pracovat už teď v listopadu a budou měřit, který podnik do vzduchu vypouští nejvíce škodlivých látek.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí