zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Roztočte to se Zelenou energií

07.11.2008
Energie
Roztočte to se Zelenou energií

Zelená energie podpoří prospěšné projekty

Do konce roku je možno požádat o příspěvek z prostředků Zelené energie na podporu projektů pro výzkum, popularizaci a využívání obnovitelných zdrojů energie.

 

Jak požádat o příspěvek

  • o příspěvek mohou žádat subjekty z řad neziskových organizací, škol, veřejné správy a vědeckých institucí
  • základní podmínkou pro získání podpory z fondu Zelené energie je neziskový charakter projektu
  • žádost je nutno podat do 31.prosince 2008 na formuláři Žádost o příspěvek z prostředků Zelené energie, který je k dispozici na stránkách www.zelenaenergie.cz

 

Podporované projekty

1)      Výzkum
Projekty zaměřené na zvýšení potenciálu obnovitelných zdrojů (voda, vítr, biomasa, slunce, geotermální energie a další), uplatnění nových technologií a zlepšování technologických procesů využívajících obnovitelné zdroje energie. Přednost dostanou inovativní projekty, jejichž výsledky budou okamžitě využitelné. 

2)      Osvěta a vzdělávání
Odborné kurzy, semináře, vydávání informačních materiálů, instalace modelů obnovitelných zdrojů energie ve vzdělávacích zařízeních pro studijní účely a budování ekologických informačních center. Posuzovat se bude míra přispění k ekologické výchově a osvětě, zapojení veřejnosti a konkrétní přínos k vyžívání obnovitelných zdrojů v regionu.

3)      Výstavba nových obnovitelných zdrojů energie
Výstavba a rekonstrukce zařízení s cílem zvýšit využívání obnovitelných zdrojů energie pro výrobu tepla a elektřiny. Jde o zařízení, jako jsou solární systémy, kotle na biomasu, tepelná čerpadla, bioplynové stanice, větrné elektrárny apod. Podporu mohou získat i zařízení na využívání odpadního tepla k výrobě tepelné nebo elektrické energie. Projetky musí mít neziskový charakter, být společensky a ekonomicky užitečné a musí pomáhat zlepšovat životní prostředí.

Více informací na www.zelenaenergie.cz.

SKUPINA ČEZ

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí