zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Do pražského metra se vrátí odpadkové koše

09.11.2008
Odpady
Do pražského metra se vrátí odpadkové koše

Praha - Odpadkové koše se do pražského metra vrátí do konce letošního roku. Z nástupišť je dopravní podnik odstranil v roce 2001 po teroristických útocích v USA. Nadále sice nebude možné házet odpadky do košů na perónech, ale odpadkové koše budou k dispozici cestujícím ve vestibulech všech stanic. Informoval o tom tiskový mluvčí Dopravního podniku Ondřej Pečený.

Dopravní podnik ve vestibulech instaluje průhledné drátěné koše, které podle Pečeného nepředstavují žádné bezpečnostní riziko. "To, že tam ty koše jsou, nezvyšuje riziko teroristického útoku. Ale bude-li ho někdo chtít spáchat, tak ho může využít," řekl bezpečnostní expert Andor Šándor.

Podle Šándora neznamenají bezpečnostní riziko ani tak odpadkové koše samotné, jako spíš to, že téměř ve všech stanicích je pouze jeden dozorce. "Když se něco stane, dozorčí neví, co dělat dřív. Má spoustu povinností a v jedné osobě na to nemůže stačit, kdyby se stal malér," řekl Šándor. Z technického hlediska je podle něj provoz metra bezpečný, ale pracoviště dozorčích by měla být posílena.

Dopravní podnik posilovat personál ve stanicích nehodlá. "Důvodem, proč se vybraly právě tyto koše, je, že přes drátěná oka může každý vidět, co se v koši nachází, a v případě, že by viděl podezřelý předmět, může to nahlásit dozorčímu stanice nebo zavolat policii," vysvětlil Pečený.

http://www.ceskenoviny.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí