zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

10.11.2008
Obecné
Krátce - různé

Voda z kohoutku v brněnských restauracích či jídelnách?
Z průběžného výzkumu brněnských restaurací v Brně prozatím zatím plyne, že pouze asi pět podniku nabízí aktivně k pití vodu z kohoutku, a našli jsme přibližně dvacet podniků, kde lze tento nápoj získat po zeptaní. Průzkum prováděl ekologický institut Veronica.

Rakousko své závazky vyplývající z takzvaného Kjótského protokolu s největší pravděpodobností nesplní. Uvedl to včera rakouský Účetní dvůr. Kjótský protokol z roku 1997 zavázal 35 vyspělých zemí světa snížit do roku 2012 emise skleníkových plynů v průměru o pět procent pod úroveň roku 1990. Splnění tohoto cíle je však prakticky vyloučeno. Emise se v Rakousku naopak zvýšily o 36 procent nad vytčený cíl.

Nařízení Komise (ES) č. 889/2008
Nařízení, kterým se stanoví prováděcí pravidla k nařízení Rady (ES) č. 834/2007 o ekologické produkci a označování ekologických produktů. Nařízení nabývá účinnosti dne 1.1.2009

Nařízení Rady (ES) 967/2008, kterým se mění nařízení (ES) 834/2007 o ekologické produkci
Novela nařízení EU o ekologickém zemědělství, kterou se posouvá povinnost používání loga EU pro biopotraviny a povinnost uvádění informace o původu použitých biosurovin na 1. července 2010.

Společnost NWR včera oznámila, že započala přípravy na geologický průzkum v dole Debiensko v Polsku. Jako první budou zahájeny průzkumné práce ve stometrové hloubce, ty budou podkladem pro kompletní geologickou zprávu, která bude sloužit jako podklad při budování těžebních šachet. NWR se chystá do znovuotevření dolu Debiensko investovat 400-600 mil. EUR v následujících čtyřech až šesti letech. V současné době probíhají práce na studii proveditelnosti.

ZLÍN - Na všech veřejných studnách na území statutárního města Zlína je nové informační označení "Voda není určena k pití". Agenturu Mediafax o tom informovala mluvčí radnice Marie Masaříková.
"Přestože mnohé veřejné studny město Zlín nechalo v minulosti opravit a vyčistit, voda v nich stále nesplňuje požadavky na pitnou vodu," řekl náměstek primátorky Hynek Steska (ODS). I tak ale zůstávají studny významným zdrojem vody pro zahrádkáře a vítaným náhradním zdrojem užitkové vody v případě havárií na vodovodním řadu. Kvalitu vody ve všech veřejných studnách sleduje už několik let Odbor životního prostředí a zemědělství.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí