zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Benefiční aukceNadace Veronica

19.11.2008
Obecné
Benefiční aukceNadace Veronica

Šestý ročník benefiční aukce uměleckých děl se uskuteční v pondělí 24.11 2008 od 18:00 v Brně ve Sněmovním sále Nové radnice. Výtěžek je tentokrát určen na výkup pozemků pro zachování květnatých luk do přírody Vysočiny. Našim partnerem na Vysočině je Sdružení Krajina s Počítek.

Aukce se koná pod záštitou Prezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu Ing. Františka Dohnala a náměstka primátora statutárního města Brna Mgr. Martina Andera, PhD. Dražitelem bude pan Radko Pavlíček z aukční síně 1. Art Consulting, za Vysočinu převzal nad aukcí patronát ředitel Úřadu práce Žďár nad

Sázavou ThDr. Václav Pavlosek a barytonista Jakub Pustina. Na aukci navazuje společenská část večera s ochutnávkou vín a nadačních moštů z Hostětína.

V loňském roce byl výtěžek aukce téměř 300.000 Kč. Peníze směřovaly do Bílých Karpat a byly určeny na výkup pozemků potřebných pro spojení přírodní rezervace Javorůvky a přírodní památky Dobšená. Jednání se podařila a díky benefiční aukci se na těchto pozemcích začal už letos na podzim  vysazovat přírodě blízky les.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí