zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

19.11.2008
Obecné
Krátce - různé

Vzhledem k vypršení platnosti Kjótskeho protokolu v roce 2012 zavítala delegace europoslanců do Moskvy, aby jednala s ruskými partnery o budoucích dohodách o ochraně klimatu. Toto téma doposud nehrálo v ruské vnitropolitické diskuzi velkou roli, podobně jako ochrana životního prostředí všeobecně. Pro Rusko je však hospodářský růst ve srovnání s klimatickými změnami prioritou. Ruský prezident Dmitrij Medveděv podepsal dekret, kterého cílem je zvýšit energetickou účinnost země o 40% do roku 2020 (v porovnání s rokem 2007).  Potřebu zapojit se do jednání o klimatických změnách dokonce vyjádřil i budoucí prezident USA Barack Obama. Příští konzultace s Ruskem bude pravděpodobně v prosinci, kdy bude OSN v polské Poznani pořádat na toto téma konferenci.

Do Uherského Hradiště, ale i dalších měst regionu, se začnou sjíždět ekologové. Důvodem jejich setkání bude třiatřicátý ročník mezinárodního festivalu filmů, výstav a přednášek s ekologickou tematikou Týká se to také tebe (TSTTT), který se uskuteční v termínu od 24. do 30. listopadu. Účastníky čekají semináře, promítání, konference, besedy, soutěže i umělecké pořady

Ekologičtí aktivisté zaútočili v Paříži na Lindsay Lohanovou. Členové organizace na ochranu zvířat PeTa na jedné z diskoték zasáhli americkou herečku sáčkem mouky.
Herečce se po zásahu pytlíkem s moukou nic nestalo. Vedení diskotéky Lohanové pomohlo s vyčištěním jejího potřísněného oděvu. Desítka rozvášněných aktivistů organizace PeTA před zábavním podnikem skandovala: "Lidsay, obluda v kožichu!" PeTA, která páchá "atentáty" na celebrity nosící kožešiny, v tiskovém prohlášení uvedla, že chtěli "potrestat hvězdu za to, že si v posledních dnech přinejmenším dvakrát vzala na sebe kabát z pravé zvířecí kůže".

PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců, regionální centrum Srdce Čech  pořádá  ve čtvrtek  27.11.2008 od  9 00 hodin v areálu ČZU Praha, (zasedací místnost v přízemí FAPPZ) seminář: "15 let ekologických pokusů na pokusné stanici CZÚ Uhříněves, legislativa EZ", který je určen
pro subjekty působící v zemědělství a na venkově
Program Seminář je pořádán za finanční podpory MZe .
Info: Ing. Květoňová , tel.: 604258219, kvetonova.sedlo@seznam.cz

Čínské ministerstvo kultury dnes v Pekingu vyhlásilo kulturní ekologickou zónu národnosti Qiang.
Národnost Qiang patří k nejstarším národnostním menšinám Číny a má kolem 300 tisíc obyvatel. Po velkém zemětřesení v provincii Sichuan byla kultura této národnosti vážně poničena. Nová kulturní ekonomická zóna národnosti Qiang zahrnuje okres Maoxian a Wenchuan v provincii Sichuan a oblasti v provincii Shanxi.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí