zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Diskuse o ekologických dopadech lyžařského areálu

21.11.2008
Příroda
EIA
Diskuse o ekologických dopadech lyžařského areálu

Valašské Klobouky - Obyvatelé města, zástupci radnice, ministerstva životního prostředí, Zlínského kraje i přírodovědci se zúčastnili čtvrtečního veřejného projednávání týkajícího se zamýšlené stavby lyžařského areálu ve Valašských Kloboukách. Měli tam možnost diskutovat o ekologických dopadech tohoto investičního záměru.

„Město už vynaložilo velké úsilí a hodlá pokračovat v přípravách a řešení připomínek pro dokončení podkladů ke stavbě. Budeme postupovat dle stanovených podmínek, abychom minimalizovali vliv na životní prostředí, a budeme se snažit hledat vhodné cesty pro financování projektu,“ řekl starosta Valašských Klobouk Dalibor Maniš.

Lidé se na veřejném setkání dotazovali na riziko sesuvů, hodnotu dostatečných teplot pro umělé zasněžování nebo dopad na zarybnění vodního toku.

„Připomínky budou zaprotokolovány a stanou se součástí oficiálního posudku. Ministerstvo životního prostředí zváží, zda jsou či nejsou připomínky dostatečně závažné pro vyjádření negativního stanoviska. Pak vydá k výstavbě své závazné stanovisko, které bude odborným podkladem pro další jednání,“ dodala mluvčí valašskokloboucké radnice Lenka Zvonková.

Stanovisko ministerstva by mělo být známé do 26. listopadu.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí