zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Itálie a Německo budou spolupracovat v ekologii

21.11.2008
Obecné
Itálie a Německo budou spolupracovat v ekologii

Itálie a Německo se na včerejším summitu v severoitalském Terstu dohodli na vytvoření pracovní skupiny, která bude hledat cesty ke sladění postojů obou zemí v oblasti ochrany životního prostředí. Oznámil to italský premiér Silvio Berlusconi na závěr jednání s německou kancléřkou Angelou Merkelovou.

"Naše dosavadní rozdílné postoje vyplývají z dopadu rozhodnutí, která přijímá Evropská unie, na naše výrobní provozy. A protože Itálie i Německo patří mezi největší výrobce v Evropě, nechceme, aby nezbytnost snižování emisí CO2 měla na naše provozy dramatický dopad," prohlásil Berlusconi.

Jak dodal, "Evropa má za povinnost být příkladem" v oblasti ochrany životního prostředí. Merkelová, která patří k velkým stoupencům evropského plánu na ochranu životního prostředí, zdůraznila, že ochrana přírody nesmí být zapomenuta ani v období nynější hluboké finanční krize. "Cíle pro rok 2020 zůstávají v platnosti, musíme ale prověřit, jakým způsobem k nim dospějeme," řekla kancléřka. Podle ní nově ustavená pracovní skupina umožní nalézt kompromis. 

http://www.euroskop.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí