zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Veverka opět ocenila mladé umělce zajímající se o ekologii

25.11.2008
Obecné
Odpady
Havárie
Veverka opět ocenila mladé umělce zajímající se o ekologii

Kladno - Mezi úspěšné výtvarníky patří například žáci MŠ v Plzeňské ulici, nebo ze Základní školy v Brandýsku. 

Již podevatenácté byly v pátek v Domě kultury na Sítné v Kladně oceněny nejúspěšnější dětské výtvarné, literární a fotografické práce mezinárodní soutěže o ekologii Kladenská veverka.
 

Vernisáž začala v jedenáct hodin a svým vystoupením ji zahájily děti z pěveckého souboru Sluníčko ze Základní školy v Moskevské ulici v Kladně. „O velké oblíbenosti a účasti v soutěži svědčí i to, že každoročně máme problém se vůbec všichni do kulturního domu vejít,“ řekl s úsměvem kladenský umělec Přemysl Povondra, který tuto soutěž spolu s kolegy před lety založil.
 

Jako každý rok, bylo mezi oceněnými mnoho nejmenších i starších žáků škol z Kladenska, což je při účasti mnoha jiných měst a regionů velmi dobrý výsledek. Hlavní cenu soutěže, zahraniční zájezd, získala Petra Mündelová z 1. základní umělecké školy v Kladně. Kromě českých zástupců ale bylo oceněno i mnoho umělců ze Slovenka, Rumunska, Estonska, ale třeba i Bulharska nebo vzdáleného Peru.
 

Přesto, že výtvarná díla budou v domě kultury ke zhlédnutí ještě delší dobu, už nyní se někteří malí malíři, fotografové a spisovatelé chystají na jubilejní dvacátý ročník velmi populární soutěže Kladenská veverka.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí