zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekocentrum Podhoubí nabízí ekologické výukové programy pro ZŠ a SŠ

26.11.2008
Obecné
Ekocentrum Podhoubí nabízí ekologické výukové programy pro ZŠ a SŠ
Občanské sdružení Ekocentrum Podhoubí, které se již čtvrtým rokem věnuje environmentálnímu vzdělávání, výchově a osvětě v Praze, se přestěhovalo na Prahu 3, sídlí v budově ZŠ Chmelnice, K Lučinám 18/2500. I zde ovšem nabízí ekologické výukové programy v širokém spektru témat a řadu dalších aktivit. S vybranými programy přijede i přímo do školy.

V novém školním roce sdružení nabízí celkem 29 ekologických výukových programů, mezi tématy nechybí fenomén biopotravin, domácí ekologie, globální problémy a řada dalších zajímavých témat. Žáci i studenti jsou vedeni k přemýšlení nad danou problematikou a navrhování konkrétních možných řešení, která lze uplatnit na úrovni jedince.

Programy jsou realizovány v prostorech sdružení a přírodních lokalitách v rámci Prahy. U devíti programů si školy mohou zvolit, zda chtějí přijet do ekocentra nebo zda chtějí, aby lektoři přijeli přímo do školy. Tyto, tzv. mobilní programy, jsou novinkou letošního roku, kterým se sdružení snaží o oslovení širšího spektra škol – i těch, pro které je organizačně náročné s třídou přijet do ekocentra.

Programy jsou realizovány za podpory Hlavního města Praha a MŽP a MŠMT v rámci programu „Národní síť středisek ekologické výchovy“. Děkujeme.

Bližší informace naleznete na www.podhoubi.cz.

Mgr. Pavla Novotná, ředitelka sdružení
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí