zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zveřejněna aktualizovaná verze Implementačního dokumentu

26.11.2008
Obecné
Zveřejněna aktualizovaná verze Implementačního dokumentu
Na webových stránkách OPŽP v rubrice Dokumenty ke stažení byla zveřejněna aktualizovaná verze Implementačního dokumentu schválená Monitorovacím výborem dne 10. listopadu 2008.

Seznam změn je uveden na začátku dokumentu ve Změnovém listě. Mezi významnější změny patří následující: v prioritní ose 2 byla rozšířena podpora u žadatele „občanské sdružení". V prioritní ose 3 byly provedeny drobné úpravy v podporovaných oblastech a příjemcích podpory. V oblasti podpory 3.2 byl omezen počet projektů a maximální výše dotace. V prioritní ose 5 byly upraveny specifické cíle a podporované projekty a v prioritní ose 6 podmínky spolufinancování v oblastech podpory 6.3 a 6.4. V kapitole 3 bylo upraveno křížové financování. Další změny se týkají kapitoly 5 Způsobilé výdaje. Specifická kritéria přijatelnosti byla upravena v prioritních osách 6 a 7. V kapitole 10 byla doplněna a zpřesněna role AOPK ČR a zpřesněna definice velkých projektů.

Na závěr dokumentu byla vložena nová kapitola Etický kodex, která obsahuje základní etickou normu prezentace Operačního programu Životní prostředí (OPŽP). Etický kodex  stanovuje a popisuje zásady chování a jednání pracovníků Ministerstva životního prostředí, Státního fondu životního prostředí ČR, dalších interních pracovníků zaměstnávaných v rámci technické pomoci pro OPŽP, externích spolupracovníků zabývajících se OPŽP, členů Řídícího výboru OPŽP a členů Monitorovacího výboru OPŽP.

Implementační dokument - verze k 10. 11. 2008

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí