zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

26.11.2008
Obecné
Krátce - různé

Dekan Petr Sklenicka nove fakulty zivotniho prostredi (FZP) Ceske Zemedelske Univerzity v Praze je prikladem pro reformu financovani ceskeho vysokeho skolstvi. Podle hodnoticich kriterii rady pro vyzkum a vyvoj vlady Ceske republiky dava prioritu lukrativnim konkretnim aplikacim v tesne vazbe na podnikatelskou sferu a tvorbe velkeho poctu publikaci v anglictine obsahujici co nejvice citaci.

Letošní ročník charitativního koncertu Live Earth se uskuteční 7. prosince v indickém městě Bombaj. Jako hlavní hvězdy se představí skupina Bon Jovi a zpěvák Roger Waters ze skupiny Pink Floyd. Výtěžek z koncertu věnují organizátoři na projekty zabývající se obnovitelnými zdroji energie. Na rozdíl od minulého ročníku bude letos Bombaj jediným hostitelským městem. Loňský koncert byl zaštítěn bojem proti globálnímu oteplování a konal se na devíti místech, včetně Londýna, Johannesburgu a Tokia.

Ve dnech 27. až 29. listopadu 2008 se na výstavním areálu KIPSALA INTERNATIONAL EXHIBITION CENTRE uskuteční 4. ročník mezinárodní specializované výstavy zaměřené na energetiku, obnovitelné zdroje energie a technologie ochrany životního prostředi «ENVIRONMENT and ENERGY 2008». Během výstavy (27. a 28.11.) bude probíhat mj. mezinárodní konference “Efektivní využití bioenergie – výroba a spotřeba”.
Kancelář CzechTrade POBALTÍ - Riga nabízí českým firmám na této akci službu Katalogová prezentace.

Olga Zubová a Věra Jakubková v sobotu opustily poslanecký klub zelených. Odmítly tak politiku předsedy Martina Bursíka. "Myslím si, že obětoval program strany svým osobním ambicím a touze po účasti ve vládě v době evropského předsednictví," řekla v on-line rozhovoru se čtenáři Jakubková.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí