zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nepovolená skládka straší Liberec

01.12.2008
Odpady
Nepovolená skládka straší Liberec

Liberec - Milionová sankce hrozí libereckému podnikateli za nepovolenou skládku. Bude to už podruhé; jde totiž o nelegálně uloženou suť z demolice části bývalého odchodního domu Ještěd v Liberci. Odpad měl zmizet do konce října, ale nestalo se tak. Nájemce pozemku se brání, nevěděl prý, že nemá všechna povolení.

Na nelegální skládce skončilo 25 tisíc metrů krychlových suti, kamení a zeminy. Inspektoři už za to potrestali pokutou jak firmu, která odpady do Vesce navezla, tak i podnikatele, který má pozemek v nájmu. Již v srpnu tohoto roku prohlásila vedoucí Oddělení nakládání s odpady ČIŽP Liberec Danuše Hrázká: "Byly změněny odtokové poměry Doubského potoka, byly zasypány některé stromy a zařízení nebylo povoleno."

Odpad měl z nelegální skládky zmizet do konce října, haldy stavebního materiálu jsou ale ve Vesci stále. Ředitelka ČIŽP Liberec Hana Kolářová dodala: "Podnikatel odklidil pouze minimum odpadu. S největší pravděpodobností bude zahájeno další řízení, které může skončit pokutou až milion korun." Nájemce pozemku Josef Ďuroška se brání. Nevěděl prý, že všechna povolení nemá. Tvrdí totiž, že i on se stal obětí podvodu, když mu majitelé parcely lhali: "Ubezpečovali mne, že povolení navážet na pozemky mají. Magistrát to však zastavil, protože povolení vyřízené neměli."

Případy nelegálních skládek se stavební sutí se na Liberecku v posledních letech množí. Jen letos už řešila Česká inspekce životního prostředí desítky podobných provinění. Liberec totiž zažívá stavební boom a bohužel nejen drobní podnikatelé, ale i některé velké firmy, chtějí za ekologickou likvidaci odpadů ušetřit.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
19
8. 2017
19-26.8.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
LTD Polana
21
8. 2017
21-25.8.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
Zahrada lesní MŠ Šárynka, Praha 6
MŽP ČR
22
8. 2017
22.8.2017 - Seminář, školení
Praha
SW CASEC
22
8. 2017
22.8.2017 - Seminář, školení
Mladá Boleslav
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí