zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Správa KRNAP žádá unii o 100 milionů korun na obnovu ekosystémů

06.12.2008
Příroda
Správa KRNAP žádá unii o 100 milionů korun na obnovu ekosystémů
Vrchlabí (Trutnovsko) 2. prosince (ČTK) - Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) požádala Evropskou unii o téměř 100 milionů korun na projekt nazvaný Stabilizace významných lesních ekosystémů. Pokud KRNAP peníze získá, je jeho realizace naplánována na roky 2009 až 2013. ČTK o tom dnes informovala mluvčí Správy KRNAP Alena Drahná.
    Hlavním cílem projektu je podpora ekosystémů na území parku. KRNAP například chce upravit druhovou i věkovou skladbu mladých lesních porostů. "Cílem je přiblížit se k přirozené skladbě původního porostu, a to vysazováním dřevin jako například bříza, buk, javor klen či jedle," uvedla Drahná.
    Peníze by měly také pomoci při obnovení původního vodního režimu v mladých porostech, například likvidací odvodňovacích příkopů. Správa KRNAP v případě získání peněz také začne pracovat na vytvoření vhodného životního prostředí pro udržení populace tetřívka obecného, například takzvaným rozvolněním přehoustlých mladých porostů.
    Krkonošský národní park byl založen v roce 1963 a je nejstarším národním parkem v ČR. Rozkládá se na téměř 55.000 hektarech na území bývalých okresů Trutnov, Semily a Jablonec. Spolu s polským parkem tvoří KRNAP největší chráněnou přírodní oblast ve střední Evropě.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí