zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Němci chtěli vyklopit svůj odpad v ČR

06.12.2008
Odpady
Němci chtěli vyklopit svůj odpad v ČR

Mydlovary – Tuny odpadu z Německa měly skončit na jihu Čech. Celníci v uplynulých dnech odhalili kamion, který měl do Mydlovar na Českobudějovicku tajně odvézt papír, gumy a další harampádí.

Na kamion s 28 tunami odpadků přišli celníci při náhodné kontrole kamionů, kvůli jejich přetížení. Zastavené auto prošlo kontrolou bez problémů, celníci ale zjistili, že namísto deklarovaných rozřezaných pneumatik, veze úplně něco jiného.  

„Řidič přepravoval směs gumy, plastů, drátů, papíru a tkanin, ke které řidič nepředložil příslušná povolení. To vše mělo skončit v bývalém odkališti v Mydlovarech," řekl tiskový mluvčí celníků Vladimír Pešek.

Kamion pracovníci celní správy zadrželi a pracovníci Inspekce životního prostředí zahájili s řidičem i firmou, které kamion patří, správní řízení. Odpad bude poslán zpět tam, odkud pochází, tedy do Německa.

Firmě hrozí stotisícová pokuta

Letos se nejedná na jihu Čech o ojedinělý případ. Na konci září jihočeští celníci odhalili při silniční kontrole v Českých Budějovicích dva kamiony vezoucí z Rakouska směs plastů, drceného komunálního odpadu a kousků hadic z automobilů. Náklad směřoval též do odkaliště v Mydlovarech.

Zdroj: Saša Hynek
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí