zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Valašskomeziříčtí lesníci zahájili pořez vánočních stromů, ceny zůstanou stejné jak loni

07.12.2008
Les
Valašskomeziříčtí lesníci zahájili pořez vánočních stromů, ceny zůstanou stejné jak loni

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Výřez vánočních stromů zahájili ve středu ve valašskomeziříčské společnosti Městské lesy a zeleň. Lesník Václav Grossmann agentuře Mediafax uvedl, že ceny zůstanou stejné jako v loňském roce.

Na spotřebitelský trh se podle mluvčího radnice Josefa Beneše dostane letos obdobné množství stromů jako loni. "Ve speciální plantáži nařežeme 900 kusů, převážně borovic lesních, borovic černých a smrků. Případný další výřez bude záviset na poptávce a provedli bychom ho eventuelně v rámci výchovné těžby přímo v lese," podotkl Grossmann.

Prodej bude v sídle areálu firmy zahájen už tento týden. Za 160 centimetrů vysokou borovici zaplatí zájemce asi 220 korun, stříbrný smrk lze pořídit za 250 korun a obyčejný smrk za 140 korun. Asi 30 až 50 vánočních stromků poskytnou Městské lesy a zeleň zdarma školám, neziskovým organizacím a zdravotnickým zařízením.

Návod na to, aby stromek co nejdéle vydržel v pěkném stavu, je podle Grossmanna velmi jednoduchý. Před zdobením je nutné postupně strom zvykat na pokojovou teplotu, například přenesením z mrazu do sklepa. Spodní část kmínku je pak vhodné ponořit do nádobky s vodou.

http://zlin.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí