zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nabídka technologií

12.12.2008
Obecné
Nabídka technologií

Servisní rubrika je připravována ve spolupráci s Technologickým centrem Akademie věd ČR - skupinou transferu technologií, která v rámci celoevropské sítě Enterprise Europe Network zprostředkovává transfer technologií českým subjektům. Kontakt: Ing. Jiří Janošec, Ph.D., tel.: +420 234 006 136, e-mail: janosec@tc.cz, www.enterprise-europe-network.cz

Polymerní kompozit založený na odpadu z polykarbonátu

Ref: 08 PL 61AJ 0J0U

Polská výzkumná instituce vyvinula nový polymerní kompozitní materiál založený na odpadu z polykarbonátu, jako jsou např. i CD disky. Metoda výroby je založena na reaktivním vytlačování za přítomnosti plnidla a modifikátorů, které ovlivňují výslednou strukturu materiálu. Polymerní kompozit lze využít např. ve strojírenství, elektronice apod. a může být rovnocenný materiálům dodávaným běžně na trh. Instituce hledá partnery z oblasti průmyslu pro další vývoj a konzultace.

Software pro energetické řízení budov

Ref: 08 FR 37M3 0J3A

Francouzská firma nabízí software umožňující kompletní řízení spotřeb energií (voda, plyn, elektřina, vytápění) a úrovně spotřeby energie v budovách. Systém je bezdrátový a je schopen řídit celou budovu nebo několik budov tvořících jeden celek. Spotřeba energií je detekována on-line a umožňuje organizaci zvýšit efektivitu při řízení spotřeby energií, jakož i šetřit náklady na ně. Firma hledá partnery z oblasti průmyslu řízení budov, kteří mají zájem o aplikaci softwaru.


Technologie třídění domovního odpadu

Ref: 08 SE 67BY 0J1U

Švédská firma vyvinula systém třídění domácího odpadu. Je založen na automatickém optickém třídění odpadu z domácnosti, který je řízen počítačem. Systém je schopen vytřídit potravinový odpad z domácnosti z 8 jiných druhů odpadů. Firma hledá partnery z oblasti průmyslu odpadů pro technickou a obchodní spolupráci v oboru odpadů.


Bezdrátový systém monitorování hluku

Ref: 08 FI 30I1 0JER

Finská firma zabývající se embedded systémy nabízí řešení bezdrátového systému monitorování hluku. Systém umožňuje současné vícebodové měření hluku, sběr dat a eliminaci vlivu externích zdrojů hluku. Systém lze jednoduše a rychle nainstalovat při minimálních nárocích na omezení provozu pracoviště, které je měřeno. Firma hledá partnery z oboru měření hluku pro obchodní spolupráci, distribuci a využívání systému.

Zdroj: Technik

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí