zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Školáci z Březových Hor letos dárky balí ekologicky

14.12.2008
Obecné
Školáci z Březových Hor letos dárky balí ekologicky

Příbram/ Tak trochu ekologické Vánoce zažijí školáci Základní školy Březové Hory. Přihlásili se totiž do celostátní soutěže o nejhezčí vánoční výzdobu z vlnité lepenky.

Úkolem školáků je nazdobit co nejzajímavěji krabičku na dárek, kterou jim zdarma poskytl Svaz výrobců vlnitých lepenek.
Pokud děti z Příbrami zaujmou porotu, mohou získat příspěvek na školní výlet ve výši 10 tisíc korun. „V předchozích letech jsme dodávali dětem různé výřezy vánočních symbolů. Letos jsme se vrátili k pravé podstatě spojení Vánoc a lepenky. Tím jsou kartonové obaly na dárky, které nechybí pod žádným stromečkem,“ přibližuje poslání letošního ročníku soutěže zástupce organizátora akce Pavel Sobol.
Do celostátní soutěže se přihlásily základní školy z celé České republiky. První stovka z nich obdržela od Svazu výrobců vlnitých lepenek kartonový výsek, po jehož složení vznikne krabička na vánoční dárek.
Soutěž má tradičně podtext vedoucí děti k solidaritě a myšlení na druhé. „I letos vybízíme školy, aby část lepenkové výzdoby instalovaly do dětských domovů, nemocnic či domů pro seniory. Radost tak neudělají jen sobě, ale i ostatním,“ dodává Pavel Sobol.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí