zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nové knihy - Průvodce po geologických zajímavostech kraje Vysočina

21.12.2008
Příroda
Geologie
Nové knihy - Průvodce po geologických zajímavostech kraje Vysočina
Kniha je tak určena všem, kteří se zajímají o geologické vědy nebo chtějí poznávat přírodní bohatství Vysočiny.

Muzeum Vysočiny Jihlava vydalo knihu Václava Vávry, Jindřicha Štencla a Karla Malého o zajímavých geologických místech kraje Vysočina.

Knihu s názvem Průvodce po geologických zajímavostech kraje Vysočina vyšla v Edici Vysočiny. Kniha vyšla za přispění kraje Vysočina.

Autoři chtějí podat laické veřejnosti obsáhlý výčet a charakteristiku geologicky zajímavých lokalit na území kraje Vysočina. Kniha je tak určena všem, kteří se zajímají o geologické vědy nebo chtějí poznávat přírodní bohatství Vysočiny.

V úvodu kniha seznamuje s geologickou stavbou kraje Vysočina a poté podrobně přibližuje jednotlivé geologické oblasti. Čtivě popsaný charakter lokalit a pojednání o jednotlivých zajímavostech daného území doplňují barevné fotografie, mapky a podrobné popisky. Popisy lokalit jsou doplněny stručnou charakteristikou v angličtině. Kniha obsahuje i rejstřík, vysvětlivky odborných pojmů a rozsáhlý seznam literatury. Autoři kromě přírodních útvarů (například Míchova skála, Dráteničky) zajímavým způsobem podávají výklad také o lokalitách ovlivněné lidskou činností, a to nejen současnou (např. lomy) ale i středověkou (těžbou stříbra a zlata).

Další Informace

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí