zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Martin Bursík ke schválení klimaticko-energetického balíčku Evropskou radou

12.12.2008
Ovzduší
Energie
Martin Bursík ke schválení klimaticko-energetického balíčku Evropskou radou
Ministr životního prostředí Martin Bursík, který vede delegaci České republiky na světové klimatické konferenci v Poznani, přivítal přijetí klimaticko-energetického balíčku dnešní Evropskou radou.
 
„EU dnes ukázala celému světu, kudy vede cesta z klimatické krize. EU potvrdila vedoucí roli v ochraně klimatu. Žádný z přijatých kompromisů nenarušuje základní architekturu klimatického balíčku. A hlavně - finální znění klimatického balíčku potvrzuje závazek EU snížit emise skleníkových plynů o 20 % do roku 2020 resp. o 30 % v případě, že se k EU připojí některá z významných světových ekonomik.“, komentoval přijetí klimatického balíčku Martin Bursík.

Bývalý viceprezident Spojených států Al Gore dnes v Poznani tlumočil názor prezidenta Spojených států Baracka Obamy, že klimatická krize bude jednou z priorit nové americké administrativy. „Spojené státy podle mého názoru přijmou závazek snížení emisí skleníkových plynů na federální úrovni a tím se automaticky zvýší závazek EU snížit emise do roku 2020 o 30%.“, komentoval aktuální situaci Martin Bursík.

Ještě jednou srdečně zdravím z Poznaně.

Mgr. Jakub Kašpar
Ředitel odboru vnějších vztahů a tiskový mluvčí
Ministerstvo životního prostředí
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí