zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nadace Partnerství rozdělí půl milionu na výsadbu nových stromů

20.12.2008
Příroda
Nadace Partnerství rozdělí půl milionu na výsadbu nových stromů
Ekologická Nadace Partnerství rozdělí na výsadbu nových stromů v Česku přes půl milionu korun. Radnice, spolky, školy a různé jiné instituce ji mohou požádat o dotaci do 23. ledna příštího roku. Na nejlepší projekty uvolní Partnerství po 20.000 korunách. Nadace již finančně podpořila výsadbu několika tisíc stromů v republice. Zájem o výsadbu nových stromů, a tím i celkovou obnovu zeleně, vzrůstá, řekla dnes ČTK pracovnice ekologické organizace Miroslava Drobílková.
    Nadace například podporuje výsadbu Aleje národů, která v budoucnu protne Moravu a spojí Krakov s Vídní. Z darů obyvatel Česka, které nadace vybrala, byly vysázeny tisíce stromů ve Vysokých Tatrách, které v uplynulých letech zasáhla vichřice.
    Nadace pomáhá také s výsadbou původních ovocných dřevin a podporuje obnovu přestárlých nebo zaniklých alejí, které jsou důležité pro zemědělské oblasti. Zapojuje se i do malých projektů, k nimž patří obnova školních zahrad.
    Od roku 2000 financovala ekologická instituce 380 výsadeb v České republice. Stály celkem čtyři miliony korun. Šanci na úspěch mají především projekty, s nimiž přicházejí různá sdružení a spolky. Záměrem nadace není jen obnova životního prostředí, ale také podpora komunit zabývajících se trvale udržitelným rozvojem.
    Informace o grantech naleznou zájemci na internetových stránkách nadace.
    Vladimír Klepáč
Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí