zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Přírodní katastrofy letos zmařily životy 250.000 lidí

17.12.2008
Příroda
Havárie
Přírodní katastrofy letos zmařily životy 250.000 lidí

Živelní katastrofy zahubily během letošního roku po celém světě přes čtvrt milionu lidí a způsobily škody ve výši 138 miliard dolarů (přibližně 2,6 bilionu Kč). Vyplývá to z předběžných statistik jedné z největších světových zajišťoven Münchener Rück, informovala dnes agentura DPA.

"Už nyní je jasné, že rok 2008 bude z hlediska přírodních katastrof patřit k těm nejhorším," řekl agentuře DPA zástupce společnosti Peter Höppe.

Nejvíce obětí si vyžádalo řádění cyklonu Nargis, který v květnu udeřil na Barmu. Podle oficiálních údajů zde zahynulo 84.500 lidí a dalších více než 50.000 se stále pohřešuje. Ve stejném měsíci rovněž zemřelo 87.600 obyvatel Číny během nejhoršího zemětřesení v této zemi od roku 1976. Svět sužovala i celá řada dalších přírodních neštěstí. K nim patřil například hurikán Ike, jenž v září v Karibiku a ve Spojených státech srovnal se zemí celé obce.

Münchener Rück je druhá největší světová zajišťovna (pojišťovna pojišťoven), jež se podílí na úhradě následků většiny přírodních katastrof. Spolupracuje s pojišťovnami ve 150 zemích, kterým radí a pomáhá počítat rizika či určovat, kde vznikají nová potenciální nebezpečí.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí