zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministerstvo vyhlásilo zakázku století

19.12.2008
Obecné
Ministerstvo vyhlásilo zakázku století
Ministerstvo financí na své centrální adrese zveřejnilo vyhlášení veřejné zakázky na komplexní odstranění starých ekologických zátěží vzniklých před privatizací. Zájemci se mohou hlásit do 9. února 2009, informoval náměstek ministra financí Ivan Fuksa.

Podle návrhu schváleného vládou mají být zátěže za přibližně 115 miliard korun zlikvidovány v rámci jediné zakázky. Díky svému objemu je soutěž nazývána "zakázkou století".

Výběrové řízení bude probíhat ve dvou fázích. V prvním kole budou zájemci prokazovat schopnost zvládnout zakázku předložením dokumentů, jimiž budou dokládat reference, dostatečné zázemí, personální a technické vybavení, finanční garance a technické vybavení. Po splnění kvalifikačních předpokladů budou uchazečům zpřístupněny veškeré podrobné podklady k jednotlivým lokalitám, na jejichž základě pak předloží cenovou nabídku.

"Začátek druhého kola předpokládáme na přelomu března a dubna 2009, od jeho začátku poběží lhůta 120 dní na podání finální cenové nabídky. Jediným kritériem hodnocení bude nabídnutá výše ceny," doplnil Fuksa s tím, že následně ministerstvo financí předloží vládě návrh smlouvy s vítězem výběrového řízení, která rozhodne, zda bude smlouva uzavřena.

Česká pobočka organizace Transparency International v listopadu oznámila, že ministerstvo financí nerespektuje připomínky ministerstva životního prostředí, které se zakázky týkají. Ministr financí Miroslav Kalousek (KDU-ČSL) to odmítl s tím, že připomínky osobně řešil s ministrem životního prostředí za zelené Martinem Bursíkem.

Ekologické závazky státu, které mají být zahrnuty do výběrového řízení, vznikly před rokem 1992. Jejich odstranění v jedné zakázce má podle Kalouskova ministerstva přinést finanční úspory a zrychlení sanace ekologických škod.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí