zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Internetový projekt kraje Vysočina podpořil růst odborné úrovně expertů na zacházení s odpady

30.12.2008
Odpady
Internetový projekt kraje Vysočina podpořil růst odborné úrovně expertů na zacházení s odpady

Kraj Vysočina a Software602 úspěšně zakončily přibližně roční projekt zaměřený na profesionály v zacházení odpady. Cílem bylo podpořit vzájemné sdílení zkušeností, předat praktické informace a zlepšit porozumění evropskému právu i tomu, jak se toto právo promítá do národních a místních norem. Veškerá komunikace probíhala elektronickými kanály s dominantní rolí internetu. Technologickým základem projektu byly inteligentní formuláře 602XML a řešení pro internetové přenosy, které Software602 dodává společně s britskou firmou Public-i.

Do projektu se zapojily stovky lidí, převážně odborní pracovníci měst a podniků kraje Vysočina, ale i studenti, nezávislí experti a širší veřejnost.

„Byl to užitečný projekt. Měl jasné a praktické zaměření a na rostoucím počtu účastníků bylo vidět, že odborná veřejnost oceňuje jeho přínosy. Pokud se podaří získat další peníze, rozhodně budeme s podobnými aktivitami pokračovat,“ prohlásil vedoucí koncepčního oddělení odboru informatiky kraje Vysočina Ing. Václav Jáchim. „Pro úspěch projektu byla důležitá i spolupráce s firmou Software602. Tato firma v projektu zajistila technickou podporu, díky které jsme se mohli soustředit na obsahovou stránku a použité technologie fungovaly bez problémů“.

http://www.marketingovenoviny.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí