zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Češi při výběru kancelářských prostor uvažují ekologicky

06.01.2009
Obecné
Češi při výběru kancelářských prostor uvažují ekologicky

Podle druhého vydání výročního průzkumu trhu Skanska Office Index počítá většina dotázaných společností pro tento rok se stejnou plochou kancelářských prostor. Průzkum byl proveden mezi 600 respondenty v Polsku, Maďarsku a České republice, přičemž v každé zemi bylo dotazováno 200 respondentů.

Průzkum dále odhaluje rozdíly ve vyspělosti přístupu k otázkám ochrany životního prostředí. V České republice se například 59 % dotázaných domnívá, že deklarace ekologické zodpovědnosti by byla zajímavá jako záruka kvality pro jejich budoucí kancelářské prostory.

Výdaje za energie jsou pro respondenty v České republice druhým nejdůležitějším rozhodovacím faktorem pro výběr kanceláří hned za hlediskem, zda prostory přispívají ke spokojenosti a dobrému pracovnímu prostředí zaměstnanců.

V Maďarsku je tento faktor třetí a v Polsku až šestý nejdůležitější. Rozdílná váha přikládaná výdajům za energie při výběru nových kancelářských prostor ukazuje na rozdíly v přístupu k otázkám ochrany životního prostředí a posuzování kvality kancelářských prostor v jednotlivých zemích.

79 % dotazovaných v České republice se rovněž domnívá, že ekologicky zodpovědná budova by měla mít sníženou spotřebu energie. Pro více než polovinu je také důležité využívání obnovitelných zdrojů energie, ekologicky šetrných materiálů a dostupnost linek veřejné hromadné dopravy.

http://www.novinky.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí