zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

GLOBE: probuďte v sobě zájem o přírodní vědy a spolupracujte s NASA

06.01.2009
Příroda
GLOBE: probuďte v sobě zájem o přírodní vědy a spolupracujte s NASA

Prostřednictvím mezinárodního programu GLOBE se školy z celého světa zajímají o stav životního prostředí ve svém okolí, a navíc se v něm studenti naučí používat postupy přírodních věd.

Jedná se o další z globálních programů, které pro české školy organizuje sdružení Tereza . Globe se tak přidává k projektům Ekoškola nebo Les ve škole - škola v lese. Jeho náplní je získávat údaje o stavu životního prostředí v okolí školy. Studenti vyrážejí pravidelně do terénu a pomocí měření sledují vývoj počasí, stav srážek, množství škodlivin v ovzduší, změny v krajině nebo provádějí hydrologická a fenologická pozorování. Zpracování naměřených dat garantuje americký úřad pro letectví a kosmonautiku (NASA).

Tak jako v jiných ekoprogramech, které Tereza pro školy zajišťuje, projde zapojená škola úvodním seminářem, na kterém se dozví, jak projekt realizovat. Kromě toho dostane manuály a řadu odborných pomůcek pro práci v terénu na jednotlivých projektech např. srážkoměr a klíč k určování mraků pro meteorologiecká měření nebo pH metr a kalibrační roztoky pro šetření v oblasti hydrologie.

Školy, které práce na projektu GLOBE zláká, získají certifikát o zapojení a za významný počin může být škola oceněna titulem GLOBE Star. Nejaktivnější školy získávají materiální dary.

Více informací o projektu získáte na www.terezanet.cz .

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí