zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

09.01.2009
Obecné
Krátce - různé

Od prosince loňského roku probíhá e-vzdělávání dalších téměř 300 zájemců o problematiku dotačního managementu se zaměřením na Operační program Životní prostředí.
Vzdělávání druhé skupiny bude ukončeno během měsíce ledna a poté všichni úspěšní absolventi obdrží doklad o absolvování tohoto zajímavého a ojedinělého vzdělávacího kurzu.
S ohledem na zájem o tento druh vzdělávání připravujeme i pro letošní rok jeho pokračování. Předpokládaný termín zahájení třetího běhu je léto 2009. Bližší informace budou průběžně zveřejňovány na webových stránkách OPŽP.

České vysoké školy se začaly připravovat na nedostatek studentů. Především ty technické a přírodovědné, kam nemíří takové množství mladých lidí jako na humanitní studia, lákají maturanty na nové, atraktivnější obory. Na technikách se tak uchazeči mohou hlásit na předměty jako jsou průmyslový design, design prostředí, arts management. Na přírodovědách pak třeba na ochranu životního prostředí či ochranu obyvatelstva.

Čína v příštích měsících představí kroky na podporu domácího automobilového průmyslu. Informuje o tom list Shanghai Securities News. Opatření mají zahrnovat snížení daně na automobily či pobídky pro vývoj ekologičtějších vozů.

Čína se snaží podporovat zkušební zavedení ekologického pojištění, zejména pro podniky, čistírny odpadní vody a různé průmyslové zóny, kde snadno dochází k vzniku incidentů znečištění atmosféry a prostředí v okolí.
Náměstek čínského ministra ochrany životního prostředí Pchan Jüe uvedl, že mezi pojištěné se mají zařadit především klíčová průmyslová odvětí, podniky a regiony.
Čína odstartovala systém ekologického pojištění v r. 2007. Zkušební zavedení toho systému se zavádí nejprve v provinciích Chu-nan, Ťiang-su a Chu-pej a v dalších oblastech země. Průmyslové podniky se mohou pojistit pro případ odpovědnosti za škodu způsobenou znečištěním prostředí. Výše pojistného se stanoví v souladu se stupněm znečištění.

 

 

 

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Ekologický institut Veronica
28
8. 2017
28.8-3.9.2017 - Ostatní akce
Centrum Veronica Hostětín, Hostětín 86
ASIO, spol.s r.o.
22
9. 2017
22.9.2017 - Ostatní akce
od 09:30 do cca 11:00, na YouTube
22
9. 2017
22-24.9.2017 - Seminář, školení
Ekodomov, V Podbabě 29B, Praha 6
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí